27 / Грудень, 2017
Сьогодні, 27 грудня, Уряд підтримав проект закону «Про концесії», підготовлений Мінекономрозвитку, та ухвалив відповідне рішення.
Законопроект презентував Перший віце-прем’єр-міністр України - Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів. Під час виступу він наголосив, що законопроект широко обговорювався з експертами та бізнес-спільнотою, а отже, враховує інтереси обох сторін публічно-приватного партнерства (ППП).
Зокрема, проектом закону передбачено:
  • систематизацію чинних нормативно-правових актів, які регулюють концесійну діяльність в Україні;
  • гармонізацію нормативно правових засад ППП на підставі концесійних угод та договорів про державно-приватне партнерство;
  • імплементацію кращого міжнародного досвіду залучення приватного сектору до розбудови інфраструктури в державному (комунальному) секторі економіки;
  • усунення неточностей та правових колізій, виявлених практикою застосування концесійного законодавства в Україні.
Крім проекту закону «Про концесії», Уряд також схвалив ще два «пакетні» законопроекти, а саме: щодо внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів України у частині створення сприятливих умов для залучення приватного сектору до реалізації інфраструктурних проектів на умовах ППП, зокрема, концесійних угод.
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман надав доручення Мінекономрозвитку у тижневий строк доопрацювати ці законопроекти перед внесенням на розгляд Парламенту на початку 2018 року.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)