14 / Квітень, 2021
14 квітня Кабінет Міністрів України затвердив постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 р. № 321» (постанова, порівняльна таблиця змін), відповідно до якої суттєво змінено Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації.
Постанова Уряду була розроблена за участі Асоціації міст України.
 
Основні зміни, які стосуються органів місцевого самоврядування:
Для забезпечення засобами реабілітації особи можуть звернутись до органу місцевого самоврядування онлайн
Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації або виплати компенсації особа з інвалідністю, дитина з інвалідністю, інша особа або їх законні представники можуть звернутись з відповідним пакетом документів:
до структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій;
► до виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад;
► до центрів надання адміністративних послуг;
► через електронний кабінет особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю;
► через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.
 
Через електронний кабінет особи та Єдиний державний вебпортал електронних послуг заява подається із застосуванням електронного підпису.
 
Органи місцевого самоврядування та органи соцзахисту виконуватимуть функцію фронт-офісів
Органи місцевого самоврядування, органи соцзахисту та ЦНАП:
сканують подані документи та завантажують їх до електронної особової справи;
передають заяви разом з документами в паперовій формі до територіальних відділень Фонду соціального захисту інвалідів.
ознайомлюють та надають заявникові інформаційні матеріали щодо:
- переліку підприємств із зазначенням їх контактних даних, до яких такі особи можуть звернутися з питань забезпечення засобами реабілітації;
- каталогу засобів реабілітації, якими такі підприємства забезпечують осіб;
- механізму забезпечення засобами реабілітації та отримання компенсації;
надають інформацію щодо електронного кабінету особи, його функціоналу та офіційного вебсайту Мінсоцполітики;
надають інформацію щодо сумісності технічних та інших засобів реабілітації;
 
Питання доступу органів місцевого самоврядування та ЦНАП до централізованого банку даних з проблем інвалідності на сьогодні вирішується.
 
Фонд соціального захисту інвалідів приймає рішення про забезпечення громадян засобами реабілітації
Територіальні відділення Фонду після отримання документів формують в електронній особовій картці особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи в банку даних електронне направлення на первинне забезпечення засобами реабілітації. Після формування направлення територіальне відділення Фонду інформує протягом трьох робочих днів через орган місцевого самоврядування, орган соцзахисту (ЦНАП), засоби телекомунікаційного зв’язку або через електронний кабінет особи, або через Єдиний державний вебпортал електронних послуг, про це особу з інвалідністю.
 
Забезпечення громадян засобами реабілітації здійснюється шляхом укладання договору між Фондом соціального захисту інвалідів та підприємством
Мінсоцполітики на основі сформованих в банку даних попередніх замовлень спрямовує бюджетні кошти Фонду для оплати підприємствам вартості виданих виробів та наданих послуг згідно з укладеними договорами та актами приймання-передачі робіт (надання послуг) підписаними керівником (уповноваженою ним особою) підприємства та територіальним відділенням Фонду, і перерахованих коштів підприємствам з початку бюджетного року. Забезпечення особи засобами реабілітації, надання послуг з післягарантійного ремонту та технічного обслуговування засобів реабілітації здійснюються згідно з договорами, укладеними територіальним відділенням Фонду з підприємством. Забезпечення засобами реабілітації здійснюється підприємством протягом не пізніше ніж 45 робочих днів з дати надходження щомісячних бюджетних асигнувань в межах створених попередніх замовлень.
 
Батьки з інвалідністю по слуху можуть отримати компенсацію за придбання «Нічної няні»
Особам з інвалідністю по слуху (батькам), що виховують дитину віком до трьох років, за заявою виплачується компенсація за самостійне придбання світлового сигналізатора або вібросигналізатора “Нічна няня” за наявності видаткової накладної (товарного чека), що підтверджує придбання відповідного засобу. Компенсація виплачується тільки один раз.
 
Прийнята Урядом постанова набирає чинності з 1 червня 2021 року
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)