16 / Вересень, 2020

Кабінет Міністрів України дослухався до міських голів міст обласних центрів та прийняв 16 вересня  рішення про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Рішення прийнято за результатами онлайн-зустрічі «Дотримання протиепідемічних заходів» за участю Міністра охорони здоров'я України Максима Степанова, міських голів обласних центрів-членів АМУ та мера міста Києва, Голови Асоціації міст України Віталій Кличко та виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана. 

На засіданні Уряду Асоціацію міст України представляв Олександр Слобожан. Він подякував Міністру охорони здоров'я Максиму Степанову за ініціативну зустріч та досягнуті домовленості, а також звернувся до Прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням щодо доопрацювання постанови в одноденний термін з залученням АМУ.
Наразі МОЗ України врахувало пропозиції АМУ щодо перегляду критеріїв заборони на території регіонів (адміністративно-територіальної одиниці) з встановленими “жовтим” та “помаранчевим” рівнями епідемічної небезпеки поширення COVID-19, а саме:
  • вилучено в «помаранчевій» зоні заборону перевезення пасажирів автомобільним (крім таксі) та міським електричним транспортом у міському, приміському, міжміському, міжрайонному сполученні у кількості більш як 50 відсотків кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначених в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, за умови розсадки пасажирів з вільним місцем поруч, спереду, позаду. Діятиме норма про перевезення  кількості як кількість місць для сидіння.
  • прийнято рішення про залучення представників регіональних комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій до роботи Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі віднесення міста до “червоної” зони для прийняття колегіального рішення про встановлення заборон;
  • дозволено проведення у «помаранчевій» зоні культурних заходів;
  • дозволено відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  • у «зеленій» та «жовтій» зонах буде заборонено відвідування закладів освіти у разі, якщо на самоізоляції перебуває більше 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти.
Нагадаємо, 15 вересня відбулася зустріч міських голів міст обласних центрів з Міністром охорони здоров'я України Максимом Степановим, детально - тут. За результатами зустрічі Асоціація міст України узагальнила пропозиції міських голів міст обласних центрів та направила Міністру охорони здоров'я відповідні пропозиції, які були винесені на розгляд Уряду.
 

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)