07 / Березень, 2019
6 березня Кабінет Міністрів України вніс зміни до Типового положення про дитячий будинок-інтернат. Змінами передбачено, що у разі виявлення фактів ухиляння опікунів/піклувальників повнолітніх недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена, від виконання своїх обов’язків  керівництво інтернату повідомляє про це органу опіки та піклування за місцем проживання опікунів/піклувальників.
 
Під ухилянням опікунів/піклувальників від виконання своїх обов’язків мається на увазі відсутність систематичних відвідувань вихованців/підопічних, заінтересованості станом їх здоров’я, навчанням, розвитком, невжиття заходів щодо захисту їх цивільних прав та інтересів.
 
Відповідно до Типового положення про дитячий будинок-інтернат, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2016 р. № 978, у дитячих будинках-інтернатах можуть тимчасово (до шести місяців) або постійно (понад шість місяців) перебувати або проживати діти з інвалідністю віком від 4 до 18 років та особи з інвалідністю віком до 35 років із порушеннями фізичного, інтелектуального розвитку та психічними розладами.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)