22 / Липень, 2020
22 липня Уряд затвердив постанову «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», якою вдосконалив механізм надання соціальної підтримки деяким категоріям громадян (порівняльна таблиця до постанови).
Цією постановою:
- затверджений єдиний Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для усіх видів державної соціальної допомоги;
- надана можливість звертатись за призначенням усіх видів допомог онлайн;
- встановлені окремі умови, за наявності яких допомога на дітей одиноким матерям та тимчасова державна допомога дітям не призначається;
- визначений порядок дій органів соцзахисту, якщо сім’єю приховано відомості або подано недостовірні дані, що вплинуло на призначення допомоги;
- вдосконалений механізм розрахунку розміру грошової компенсації дітям на придбання житла;
- удосконалений механізм взаємодії місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.
 
Щодо вдосконалення механізму взаємодії місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування
Відповідно до прийнятої постанови, призначення і виплата допомог пільг, субсидій здійснюються органами соціального захисту населення районних, районних у м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчими органами міських рад міст обласного значення, районних у містах рад.
У сільській місцевості заяви з необхідними документами приймаються уповноваженими особами, визначеними виконавчими комітетами селищних, сільських рад, і передаються відповідним органам соцзахисту.
В територіальній громаді, в якій утворено виконавчі органи сільської, селищної, міської ради, заяви з необхідними документами приймаються уповноваженими посадовими особами виконавчого органу сільської селищної, міської ради територіальної громади (далі - посадова особа територіальної громади), та передаються відповідному органу соціального захисту населення. Тут мова йде про об’єднані територіальні громади.
Заяви з необхідними документами подані через центр надання адміністративних послуг передаються відповідному органу соціального захисту населення.
З 1 січня 2021 року органи соцзахисту райдержадміністрацій не приймають від осіб заяв з необхідними документами, крім надісланих поштою або в електронній формі. Це пов’язано з тим, що з 1 січня в Україні буде створено єдиний базовий рівень місцевого самоврядування.
З 1 березня 2021 року заяви з необхідними документами приймаються посадовими особами територіальної громад виключно з формуванням електронної справи.
В постанові були враховані пропозиції Асоціації міст України щодо вдосконалення взаємодії між ОТГ та органами соцзахисту райдержадміністрацій. Детальніше ознайомитися з ними можна тут.
Проєкт постанови ще не опублікований, остаточна його редакція може відрізнятися.
Аналітичний центр АМУ 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)