08 / Червень, 2017
7 червня під час засідання Уряду, Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк вніс на розгляд проект постанови Кабінету Міністрів України, яким планується затвердження Стратегії удосконалення управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними. 
Основною метою цього документа є забезпечення оптимального використання земель із урахуванням генеральних планів населених пунктів, регіональних програм і планів розвитку територій, підвищення рівня прозорості та публічності для реалізації державної земельної політики.
Дана стратегія підтримана урядом. Запропоновані зміни полягають у встановленні умов розпорядження землею в частині передачі  її в оренду виключно через аукціон. Надання в оренду пропонується на строк не більше 7 років, а обсяг землі, яка може безоплатно передаватися, не має перевищувати чверть ділянок, що пройшли аукціонну процедуру. За розрахунками Уряду зростання надходжень до місцевих бюджетів від передачі державних земель в оренду вже за півтора роки перевищить 1 млрд. гривень.
З метою реалізації Стратегії планується внесення змін до чинного законодавства, у разі прийняття яких буде напрацьовано прозору процедуру передачі земель сільськогосподарського призначення державної власності. Це сприятиме наповненню бюджетів для реалізації планів розвитку територій.
Стратегія буде доопрацьована і вже за тиждень Уряд має повернутися до її розгляду.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)