28 / Березень, 2019
28 березня у Верховній Раді розпочався дводенний практикум із галузевої законотворчості та адвокасі для фахівців органів місцевого самоврядування за напрямом «Соціальний захист». Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
У практикумі беруть участь посадові особи органів місцевого самоврядування, які займаються питаннями соціального захисту, експерти.
Зі вступним словом до учасників звернулися Керівник управління по зв’язках з місцевими органами і органами місцевого самоврядування Апарату Верховної Ради України Григорій Скопненко та заступник Виконавчого директора Асоціації міст України Ярослав Рабошук.
Модератором практикуму виступає аналітик АМУ у сфері соціального захисту населення Назар Миколюк.
Головний консультант Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України Михайло Саврук ознайомив учасників із законодавчою процедурою та правилами проектування нормативно-правових актів. Особливості здійснення експертизи законопроектів представила головний консультант Головного науково-експертного управління Апарату Верховної ради України Лариса Демчук. Голова ГО «Інформаційно-правовий центр «Захист прав на інформацію» Олександр Лашко виступив на тему «Відкриті дані як інструмент законодавчих ініціатив».
Далі у програмі практикуму - круглий стіл з питань соціального захисту населення за участі представників Секретаріату Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Секретаріату Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, а також Міністерства соціальної політики України та Асоціації міст України. Учасники обговорили нагальні питання нормативно-правового забезпечення в галузі соціального захисту населення, обмінялись досвідом вирішення конкретних проблем на місцях.
Наприкінці першого дня навчання учасників очікує екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України.
Завтра, 29 березня, учасники практикуму продовжать роботу у приміщенні Асоціації міст України, де обговорять проблемні для громад питання соціального захисту населення.
  
Нагадаємо, вже четвертий рік поспіль у рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Апаратом Верховної Ради України проводить серію навчальних заходів-практикумів із розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета таких зустрічей – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків із розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. Учасники практикуму визначаються на конкурсній основі з числа місцевих посадовців із громад-членів АМУ, а після проходження навчання отримують сертифікати.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)