12 / Квітень, 2018
12 квітня у Верховній Раді розпочався дводенний практикум із галузевої законотворчості та адвокасі для фахівців органів місцевого самоврядування за напрямом «Соціальний захист». Захід організовано Асоціацією міст України разом з Апаратом Верховної Ради України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні (ПУЛЬС)».
У практикумі беруть участь посадові особи органів місцевого самоврядування, які займаються питаннями соціального захисту, експерти.
Зі вступним словом до учасників звернулися Заступник Керівника Апарату Верховної Ради України Олександр Мартиненко та експерт з розробки законодавства та управління ресурсами органів місцевого самоврядування Проекту ПУЛЬС Людмила Даменцова.
Модератором практикуму виступає аналітик АМУ у сфері соціального захисту населення Назар Миколюк.
Головний консультант Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України Інна Бикова ознайомить учасників з законодавчою процедурою та правилами проектування нормативно-правових актів. Фахівці Інституту законодавства Верховної Ради України Ілона Куровська та Ірина Куян представлять нормативно-правові акти органів місцевого самоврядування. Голова інформаційно-правового центру «Захист права на інформацію» Олександр Лашко проведе для учасників навчальний блок «Відкриті дані як інструментарій законодавчих ініціатив».
Далі у програмі практикуму — круглий стіл з питань соціального захисту населення за участі представників Секретаріату Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Секретаріату Комітету у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю, а також Міністерства соціальної політики України та Асоціації міст України. Наприкінці першого дня навчання учасників очікує екскурсія сесійним будинком Верховної Ради України.
Завтра, 13 квітня, учасники практикуму ознайомляться з роботою Центру соціальних служб «Прозорий офіс» Святошинського району Києва.
 
Нагадаємо, вже третій рік поспіль у рамках проекту USAID ПУЛЬС Асоціація міст України спільно з Апаратом Верховної Ради України проводить серію навчальних заходів-практикумів із розробки законодавства для посадових осіб органів місцевого самоврядування. Мета таких зустрічей – вивчення базових принципів законотворчої роботи та законодавчого процесу, отримання практичних знань і навиків із розробки проектів нормативно-правових актів та супровідних документів, ознайомлення з роботою Верховної Ради України. Учасники практикуму визначаються на конкурсній основі з числа місцевих посадовців із громад-членів АМУ, а після проходження навчання отримують сертифікати.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)