04 / Червень, 2020
 

 

03 червня 2020 року аналітик Асоціації міст України з питань охорони здоров`я взяла участь у другій частині онлайн-консультацій центральних органів виконавчої влади з Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування та експертним середовищем щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування між власними, делегованими та переданими з питань охорони здоров'я. Основним модератором консультацій виступило Міністерство розвитку громад та територій України. У результаті обговорень мають бути напрацьовані концептуальні зміни до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні» та «Про місцеві державні адміністрації».
Повторно обговорювалися проблеми, що можуть виникнути при розподілі повноважень на власні та делеговані та розподіл повноважень у сфері охорона здоров'я. Учасники звернули увагу на необхідності завершення адміністративно-територіальної реформи. Окремо обговорили проблеми та перспективи фінансування медичних закладів - об'єктів спільної власності. ​Повноваження органів місцевого самоврядування потребують чіткого визначення та розмежування. Усі передані повноваження від органів державної влади повинні бути підкріпені фінансовими ресурсами. На сьогодні це чітко показала пандемія коронавірусної хвороби COVID-19. Також гарантований державою обсяг медичної допомоги повинен бути закріплений державними фінансами. Повноваження власні та делеговані  не повинні дублюватися.
Також учасники погодилися з необхідністю врегулювати цілий ряд делегованих повноважень, які на сьогодні перекладені на плечі органів місцевого самоврядування. 
Наприкінці консультацій було прийнято рішення щодо доопрацювання матеріалів з урахуванням висловлених АМУ пропозицій, а також необхідності перенесення обговорення в офлайн-формат.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)