24 / Листопад, 2023

22-23 листопада Асоціація міст України провела в Києві дводенний Діалоговий захід з питань соціального захисту населення в умовах війни.

Захід відбувся у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", та зібрав близько 35 учасників з органів місцевого самоврядування,

керівників і представників органів соціального захисту населення селищних, міських рад, Міністерства у справах ветеранів України, Міністерства соціальної політики України.

Мета заходу: обговорити проблемні питання у сфері соціального захисту і соціального забезпечення та знайти шляхи їхнього вирішення, зокрема:

- організація надання соціальних послуг у територіальних громадах,

- організація соціального захисту ветеранів війни та членів сімей загиблих,

- соціальна підтримка внутрішньо переміщених осіб.

- призначення і виплата компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду;

- робота з програмним комплексом Єдина інформаційна система соціальної сфери.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціація міст України, привітав учасників заходу та побажав плідної роботи під час заходу. Зазначив, Асоціація міст України постійно відстоює інтереси 1031 територіальної громади, які входять до її складу, зокрема і в сфері соціального захисту. Він знайомив учасників заходу із ухваленим парламентом Законом України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» (реєстр. №8263), який передбачає втрату містами статусу «місто обласного значення».

Марина Хонда, Заступниця Голови Київської міської державної адміністрації, зазначила, що в Україні в умовах війни навантаження на соціальну сферу велике і щодня воно зростає. Водночас у кожної громади свої особливості та виклики. М.Хонда представила напрацювання, основні цілі та завдання в соціальній сфері, що постали перед столицею. «У Києві проживає більше 748 тис. пенсіонерів, понад 409 тис. внутрішньо переміщених осіб, близько 160 тис. людей з інвалідністю. Ще понад 100 тис. киян боронять Україну на фронті. Це не просто цифри, а й кількість якісних соціальних послуг, які вони потребують», - наголосила Заступниця Голови Київської міської державної адміністрації.

Руслан Приходько, директор Департаменту соціальної роботи Міністерства у справах ветеранів України, акцентував на державній ветеранській політиці. А також запровадженні в громадах інституту помічника ветерана як складової системи переходу від військової служби до цивільного життя, державній Програмі забезпечення житлом осіб з інвалідністю внаслідок війни, ведення Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Олена Фартушна, керівник експертної групи з питань захисту прав окремих соціальних груп та людей похилого віку Директорату розвитку соціальних послуг Міністерства соціальної політики України, надала відповіді на проблемні питання при призначенні і виплаті компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду; обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для надання соціальних послуг, а також надала роз’яснення щодо порядку встановлення факту здійснення догляду за особами з інвалідністю та особами похилого віку.

Оксана Суліма, заступник Генерального директора Директорату з питань розвитку цифрових послуг та соціальних послуг - керівник експертної групи з питань розвитку системи надання соціальних послуг Міністерства соціальної політики України, розглянула проблеми в організації надання соціальних послуг у територіальних громадах та запропонувала надати пропозиції для наступного їх урахування при розробці проєктів нормативно-правових документів.

Богдан Матвійчук, генеральний директор Директорату адресної соціальної підтримки населення Міністерства соціальної політики України, ознайомив учасників заходу із прийнятими Урядом змінами до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам; проведення перевірки місця проживання таких осіб.

Роботі з програмним комплексом Єдина інформаційна система соціальної сфери, а також відповідям на проблемні питання, що виникають при призначенні, нарахуванні та виплаті допомог через даний програмний комплекс приділили свої виступи:

Олександр Калінін, заступник директора Департаменту цифрової трансформації, інформаційних технологій та кібербезпеки - начальник відділу адміністрування інформаційних систем та баз даних,

Наталія Моргун, начальник відділу інформаційних технологій та соціальних сервісів Департаменту цифрової трансформації, інформаційних технологій та кібербезпеки Міністерства соціальної політики України,

Ольга Зіновець, проєкт-менеджер розробника програмного комплексу Єдиної інформаційної системи соціальної сфери.

Людмила Яремчук, експерт з питань соціального захисту Асоціації міст України, модератор заходу, розкрила основні норми проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо покращення керованості та адміністрування соціальної підтримки сімей та демографічної політики» (№9318), який передбачає передачу повноважень з призначення державних соціальних допомог до Пенсійного фонду України. А також висловлені Асоціацією міст України зауваження до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю» ( №5344-д).

Протягом другого дня заходу учасники ознайомились із принципами роботи Київ Мілітарі Хаб, а також обговорили проблеми, що виникають у територіальних громадах при наданні послуг з реінтеграції та реабілітації Захисників.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)