26 / Квітень, 2019
25 квітня міста Черкаси та Володимир-Волинський (Волинська область) отримали міжнародний статус кандидатів світової ініціативи ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді». З цієї нагоди у Києві відбувся захід, в якому взяв участь аналітик АМУ з питань соціального захисту Назар Миколюк.
Нещодавно міські ради Черкас та Володимира-Волинського ухвалили плани дій із реалізації Ініціативи, таким чином виконали необхідні умови для отримання відповідного статусу.
Наприкінці минулого року такий статус уже отримали 11 муніципалітетів в Україні, згодом до них долучилися й інші міста та громади. Таким чином, сьогодні до переліку громад-кандидатів входять 17 міст і громад: м. Бахмут (Донецька область), Білозірська ОТГ (Черкаська область), Біляївська ОТГ (Одеська область), м. Вінниця, м. Володимир-Волинський (Волинська область), м. Дружківка (Донецька область), м. Кам’янець-Подільський (Хмельницька область), Клесівська ОТГ (Рівненська область), м. Кременчук (Полтавська область), м. Львів, Новоборівська ОТГ (Житомирська область), Новознам’янська ОТГ (Полтавська область), Новоукраїнська ОТГ (Кіровоградська область), м. Одеса, м. Умань (Черкаська область), м. Хмільник (Вінницька область), м. Черкаси.
Протягом наступних двох-трьох років громади будуть працювати над втіленням планів. ЮНІСЕФ проведе оцінку їх реалізації. Якщо результати будуть визнані успішними, муніципалітет отримає почесний статус «Громади, дружної до дітей та молоді».
 
Нагадаємо, 29 березня 2018 року в Будинку Уряду України відбулося урочисте підписання меморандуму «Громада, дружня до дітей та молоді» між Кабінетом Міністрів України, Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Фондом ООН у галузі народонаселення (ЮНФПА), Асоціацією міст України, низкою громадських організацій. Метою цього Меморандуму є забезпечення співпраці та партнерства між Сторонами у впровадженні програми «Громада, дружня до дітей та молоді». Перед підписанням меморандуму у рамках Проекту ПУЛЬС Асоціація міст України у січні-березні 2018 року провела конкурс серед громад «Міста, дружні до дитини». Метою конкурсу було виявлення кращих ідей та існуючих практик створення дружнього до дітей середовища. Завдяки співпраці Асоціації з ЮНІСЕФ, громади-переможці конкурсу були долучені до перших громад, які повноцінно задіяні у Всесвітній ініціативі ЮНІСЕФ.​
У жовтні 2018 року Асоціація міст України надала пропозиції до цих законопроектів щодо розширення інструменту державної підтримки громад, дружніх до дітей та молоді.
20 березня Уряд схвалив законопроекти, які передбачають підтримку громад, дружніх до дітей та молоді. У розробці цих проектів Закону брала участь АМУ.
 
Довідково:
Глобальна ініціатива ЮНІСЕФ впроваджується з 1996 року у 38 країнах світу і вже охопила 3 000 муніципальних округів. В Україні програма стартувала навесні 2018 року після підписання Меморандуму між ЮНІСЕФ, Урядом України, Асоціацією міст України та іншими партнерами.
Ініціатива ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямках розвитку добробуту всіх дітей та молоді
Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» передбачає захист 5 базових прав дитини, включаючи право бути почутими, право на охорону здоров’я, освіту, соціальний захист, право на безпеку, дитинство, визнання та справедливе ставлення. Громади, які вестимуть активну роботу в напрямку захисту прав дітей та молоді та виконають план дій, отримуватимуть офіційний статус, який дозволить громаді більш тісно працювати з іншими громадами, як всередині України, так і за її межами, залучати інвестиції, передусім, у соціальні проекти.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)