20 / Серпень, 2020
19 серпня Асоціація міст України взяла участь у нараді про перегляд повноважень органів місцевого самоврядування у сфері соціального захисту населення у зв’язку з утворенням нових районів під головуванням заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди. Асоціацію міст України на заході представляли Заступник Виконавчого директора АМУ Ярослав Рабошук та аналітик АМУ Назар Миколюк. У нараді взяли також участь представники Міністерства соціальної політики України, Міністерства цифрової трансформації та експертного середовища.
На заході були розглянуті пропозиції щодо розподілу повноважень між органами місцевого самоврядування різних рівнів у сфері соціального захисту населення, формування мережі системи соціального захисту населення з урахуванням нової системи адміністративно-територіального устрою та система отримання адміністративних послуг соціального характеру.
Під час дискусії Асоціація міст України наголосила на необхідності термінового вирішення проблеми у сфері соцзахисту у зв'язку з децентралізацією.
Зокрема, існує необхідність терміново внести зміни до законодавчих актів з метою:
  • визначення єдиних повноважень для всіх органів місцевого самоврядування базового рівня;
  • розподілу повноважень між районними державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування базового рівня, зокрема з питань надання адміністративних послуг соціального характеру.
За результатами наради учасники домовилися про продовження дискусії, оскільки не дійшли до остаточного рішення щодо обговорюваних питань.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)