08 / Лютий, 2019
7-8 лютого у с.Микуличині Яремчанської міської ради працює Секція АМУ з питань земельних ресурсів та комунального майна. Захід проводиться в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ. 
У роботі Секції беруть участь начальники управлінь та відділів місцевих рад з питань земельних ресурсів, представники органів державної влади та експерти. У відкритті заходу взяв участь Директор проекту «ПУЛЬС» Ігор Парасюк, який наголосив на важливості земельного ресурсу для громад: «Земля – це один з основних ресурсів отримання високої доданої вартості, джерело економічного росту. З менеджментом земельних ресурсів, на жаль, є безліч проблем, наприклад: межі близько 70 міст досі не затверджено, громади не мають юрисдикції на землі навіть в ареалах своїх ОТГ, крім земель сільгосппризначенння».
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук у вітальному слові наголосив: «У період реформ органи місцевого самоврядування повинні використовувати всі наявні ресурси задля ефективного просторового планування та розвитку, і земельні ресурси, містобудування та комунальне майно – не виключення. Підґрунтям для ефективної роботи у цьому напрямку є законодавство, яке було прийнято торік. Робота секцій АМУ дозволяє обговорювати та напрацьовувати нові механізми та підходи до його застосування».
 
 
Модератор заходу аналітик Аналітичного центру Асоціації міст України Тетяна Медвецька ознайомила його учасників з новаціями законодавства у земельній сфері, акцентувала на розширенні повноважень органів місцевого самоврядування у сфері управління земельними ресурсами. Аналітик зосередила увагу на положеннях законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель с/г призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» №2498-VIII, «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів» №2628-VIII та інших.
Учасники заходу сформували пропозиції до законодавства, що враховують потреби і проблеми органів місцевого самоврядування, та зосередили увагу на законодавчих змінах у сфері містобудівної діяльності. Відбулося обговорення проблем, пов’язаних з  оформленням земель під об’єктами енергетики та електричних мереж, а також проведенням нормативно-грошової оцінки земель в межах та за межами населених пунктів з урахуванням нових змін у законодавстві.
 
 
Під час другого дня Секції відбулося обговорення змін у сфері управління комунальним майном, ознайомлення учасників з роботою земельного відділу Яремчанської міської ради та місцевого ЦНАПу, а також екскурсія містом Яремче.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)