23 / Січень, 2019
Державна служба України з питань праці надала роз’яснення для органів місцевого самоврядування щодо зарахування штрафів до місцевих бюджетів, які з 1 січня 2017 року отримали повноваження здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю та накладати відповідні штрафи (Закон №1774). Контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється у відповідності до Порядку, затвердженого постановою КМУ №295. Таким чином органи місцевого самоврядування здійснюють контроль за додержанням законодавства про працю з питань:
  • своєчасної та у повному обсязі оплати праці;
  • додержання мінімальних гарантій в оплаті праці;
  • оформлення трудових відносин.
 
Штрафи за порушення законодавства про працю та зайнятість населення накладаються у відповідності до Порядку, затвердженого постановою КМУ №509. Форми постанови про накладення штрафу та інші форми документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, затверджені наказом Мінсоцполітики № 1338.
Відповідно до роз’яснення Держпраці, уповноважені посадові особи органів місцевого самоврядування при розгляді питань про накладення штрафів за порушення законодавства про працю у формі постанови повинні зазначати, що суми таких штрафів перераховуються до відповідних місцевих бюджетів.
Нагадаємо, що завдяки діям Асоціації міст України внесено зміни до Бюджетного кодексу України, відповідно до яких з 2019 року штрафи за порушення законодавства про працю, накладені органами місцевого самоврядування, зараховуються до відповідних місцевих бюджетів. Також АМУ представила методичний посібник «Здійснення органами місцевого самоврядування контролю за додержанням законодавства про працю».
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)