06 / Липень, 2018
6 липня відбулось засідання Робочої групи Міністерства соціальної політики України щодо забезпечення громад спеціально обладнаними автомобілями для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату.
Головувала на засіданні Перший заступник Міністра соціальної політики України Ольга Крентовська. Від Асоціації міст України у засіданні взяли участь заступник Виконавчого директора АМУ Людмила Даменцова та аналітик АМУ з питань соціального захисту Назар Миколюк, а також 22 представника органів місцевого самоврядування.
Для отримання автомобіля міста районного значення та об’єднані територіальні громади мали до 1 червня подати у Мінсоцполітики пакет документів відповідно до постанови Кабміну №189.
Подали запит на отримання спецавтомобілів 60 територіальних громад, з яких Робоча група відібрала 28 громад. У відповідності з рішенням Робочої групи буде видано наказ Мінсоцполітики.
Громади відбиралися за такими критеріями. У громаді: 
  • проживає не менше 25 осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату;
  • функціонує служба з перевезення осіб з інвалідністю або прийняте рішення про її утворення;
  • передбачені кошти на функціонування служби з перевезення;
  • укладено меморандум з громадськими об'єднаннями осіб з інвалідністю.
Державний секретар Мінсцополітики Віктор Іванкевич повідомив, що цього року передбачено лише 30 млн грн на закупівлю автомобілів, але до кінця року Міністерство планує перерозподілити кошти між програмами та, по можливості, збільшити кількість придбаних спецавто. Нагадаємо, Міністр соціальної політики України повідомив про плани закупити 30 спеціальних автомобілів.
Програма щодо забезпечення територіальних громад автомобілями для перевезення осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, які мають порушення опорно-рухового апарату, реалізується за ініціативи Урядового уповноваженого з прав осіб з інвалідністю Раїси Панасюк.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)