23 / Квітень, 2019
22 квітня Президент України П.Порошенко підписав Закон України «Про соціальні послуги». Закон 2761-VIII вступить в дію 1 січня 2020 року.
Закон був прийнятий Верховною Радою України 17 січня 2019 року. Це - фундаментальний закон у сфері соціального забезпечення, який зокрема, розділяє повноваження Міністерства соціальної політики, органів державної влади та органів місцевого самоврядування. Законом встановлено державний стандарт соціальних послуг.
Асоціація міст України протягом двох років брала активну участь у доопрацьованні законопроекту спільно з парламентським Комітетом у справах ветеранів, учасників бойових дій, учасників антитерористичної операції та людей з інвалідністю та Мінсоцполітики.
Нагадаємо, АМУ не підтримувала норму законопроекту, яка визначає вимоги до органів місцевого самоврядування щодо кількості працівників соціального забезпечення (1 соціальний менеджер на 10 тис. населення; 1 фахівець на 1000 осіб, які проживають у місті, та на 500 осіб, які проживають у селі чи селищі). За підрахунками АМУ, норма не враховує особливості населених пунктів та щільності населення, та спричинила б додаткові видатки з місцевих бюджетів у розмірі 1,5 млрд грн на утримання такого апарату.  Під час голосування АМУ вдалося виключити норму, яка вимагала від органів місцевого самоврядування наймати певну кількість соціальних працівників у відповідності до кількості населення в громаді. Представник Голови Асоціації міст України в Парламенті, народний депутат України Оксана Продан під час розгляду законопроекту поінформувала, що АМУ виступає за виключення норми, яка міститься у пункті 12 ч.4 ст.11, та наголосила на необхідності врахування цієї позиції при його прийнятті.
Читати більше про норми Закону України «Про соціальні послуги».
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)