12 / Січень, 2021

Президент України Володимир Зеленський підписав Закон «Про внесення зміни до статті 77 Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо пільг та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров’я» №1123-IX, який Парламент ухвалив 18 грудня 2020 року.

Асоціація міст України повідомляла про прийняття Верховною Радою України цього закону як такого, що врегульовує пільги та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою, які працюють в системі охорони здоров'я) №4464.
Документ має на меті підвищення рівня соціального захисту працівників медичних закладів, які залучені до надання медичних послуг, однак мають вищу немедичну освіту. На сьогодні в клінічних лабораторіях працюють спеціалісти з вищою професійною немедичною освітою: біологи, біохіміки, бактеріологи та інші, які проводять діагностику COVID-19, водночас не отримують доплати до заробітної плати, встановленої для медичних та інших працівників закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим на коронавірус. Підписаний Президентом закон поширює соціальні права та пільги медичних і фармацевтичних працівників на вказаних вище професіоналів.
Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування, та вводиться в дію через місяць з дня набрання ним чинності. Кабінет Міністрів України з дня набрання чинності закону має встановити доплати до заробітної плати вказаній категорії осіб на період дії заходів, спрямованих на запобігання поширенню COVID-19.
Асоціація міст України наголошує, що кошти на пільги та підвищення оплати праці професіоналів з вищою немедичною освітою необхідно передбачити у Державному бюджеті України, оскільки медичні заклади забезпечують надання медичної допомоги населенню за договорами з Національною службою здоров’я України, які передбачають заробітну плату, і фінансуються з держбюджету.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)