25 / Жовтень, 2019

Представники  міст-членів 24 жовтня 2019 року взяли участь у заході «Діалог щодо побудови ефективних мереж надання медичних послуг на регіональному рівні», проведений МОЗ України. Асоціація міст України залучила до участі керівників закладів охорони здоров'я, керівників структурних підрозділів з питань охорони здоров'я міських рад. Аналітик АМУ долучилася до роботи в робочих групах та активного обговорення питання створення мережі закладів охорони здоров'я та пов’язаних з цим питань.

Асоціація міст надала свої пропозиції стосовно учасників зазначеної зустрічі. Наразі, представники громад змогли висловити заступнику Міністра своє бачення, задати запитання та внести пропозиції.

На зустрічі заступник міністра охорони здоров’я України Олена Сімоненко представила колегам з регіонів план та критерії побудови ефективної мережі надання медичних послуг. Вона повідомила присутнім, що на національному рівні розробляється план ефективної мережі надання послуг у різних сферах, таких як освіта, медицина, соціальні послуги, адміністративні послуги тощо.До кінця року в Україні має бути затверджений єдиний план мережі закладів різних рівнів: первинної, вторинної (спеціалізованої) та екстреної медичної допомоги. Цей план буде враховуватися при плануванні інвестицій в розбудову інфраструктури та доріг.

“Зараз Урядом прийнято рішення, щоб ми забезпечили для людей не економічними важелями, а державницькою позицією, яким чином ми будемо будувати спроможну мережу. Не до всіх лікарень є дороги, не у всіх є необхідне обладнання, але ми розуміємо, щоб забезпечити населення громад доступною медичною допомогою саме в ці медзаклади ми маємо вкладати ресурси”, - зазначила заступник Міністра охорони здоров’я Олена Сімоненко.

У рамках проекту USAID “Підтримка реформи охорони здоров’я” розроблено 44 критерії для моделювання мережі закладів спеціалізованої медичної допомоги. Були представлені результати моделювання мережі на прикладі двох районів Івано-Франківської області.

У продовженні заходу всі присутні в чотирьох робочих групах змогли активно обговорити необхідність розробки національних клінічних протоколів та проблемні питання створення мережі закладів охорони здоров'я в рамках госпітальних округів. Представники громад представили існуючи перепони, з якими вони стикаються після створення госпітальних округів та діяльності госпітальних рад, обговорили наслідки та запропонували можливі шляхи вирішення. Також представники органів місцевого самоврядування представили результати роботи в групах. 

Зустріч відбулася за підтримки проекту Координатора проектів ОБСЄ в Україні “Сприяння діалогу щодо реформ в Україні”.

АМУ вдячна заступнику Міністра Олені Симоненко за можливість взяти участь у заході і сподівається, що ця зустріч поклала початок ефективному двосторонньому діалогу, який матиме позитивні результати для всіх зацікавлених сторін.

 

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)