04 / Березень, 2024

28 лютого 2024 року понад 140 представників органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій та громадських організацій взяли участь у засіданні фахової мережі з питань відновлення муніципальної інфраструктури.

Мета засідання: проаналізувати та уточнити актуальні проблемні питання та можливості щодо відновлення муніципальної інфраструктури.

Захід об’єднав фахівців у сфері відновлення, серед яких: голови та заступники сільських, селищних, міських голів, керівники структурних підрозділів виконавчих органів місцевих рад, представники громадських організацій.

Юлія Сабатюк, Голова Наглядової ради ДУ «Фонд енергоефективності», експерт з питань енергозабезпечення, розповіла про розширення можливостей програми «ВідновиДІМ» для відновлення пошкоджених внаслідок збройної агресії рф житлових будинків. Вона навела перелік робіт з відновлення, які фінансуються в рамках програми, та зазначила, що від 5 вересня 2023 року програма діє на всю Україну, крім тимчасово окупованих територій та територій, де ведуться активні бойові дії. Також суму гранту на ремонт одного будинку, збільшено із 6 млн грн до 7,9 млн грн. Водночас, отримувачем гранту можуть бути лише ОСББ.

Надія Черняк, начальник відділу житлово-комунального господарства, економічного розвитку, архітектури та містобудування, комунальної власності, залучення інвестицій, цивільного захисту та призовної роботи Високопільської селищної ради (Херсонська область), розповіла про інструменти пошуку джерел фінансування для відновлення. Зокрема, вона звернула увагу на необхідність налагодження міжнародних партнерств, розроблення планувального документу з питань відновлення та розвитку територіальної громади та використання можливостей платформи DREAM.

Тетяна Дяк, представниця Харківської міської ради, помічник депутата Харківської міської ради, фахівець з аналітики питань відновлення, будівництва та житлово-комунальної політики, презентувала підходи щодо включення проєктів з розвитку соціального житла у документи стратегічного планування.

Дмитро Сакалюк, експерт ГО «Екоклуб» (Рівненська область), звернув увагу учасників на можливості відновлювальних джерел енергії для забезпечення стійкості в умовах воєнного стану, які можна враховувати при плануванні відновлення та розвитку територіальних громад.

Ольга Гринькова, начальник управління житлово-комунального господарства районної у місті ради Криворізької міської територіальної громади (Дніпропетровська область), відзначила плідну спільну роботу з Асоціацією міст України.

Практичні кейси розроблення планувальних документів на місцевому рівні: стратегій, планів, програм, учасникам представили:

Софія Дрозд, завідувач сектору управління стратегічного розвитку міста Сумської міської ради,

Ірина Невесела, начальник відділу будівництва і інвестицій Зеленодольської міської ради (Дніпропетровська область),

Юлія Орел, начальник управління економічного розвитку Білоцерківської міської ради (Київська область).

Тетяна Мельник, експертка з питань відновлення муніципальної інфраструктури Асоціації міст України, модераторка засідання, розповіла про новації у нормативно-правовому забезпеченні планування відновлення та розвитку на місцевому рівні, проінформувала про підсумки Третьої швидкої оцінки шкоди та потреб у відновленні, внаслідок збройної агресії рф – RDNA3. Така оцінка підготовлена спільно Світовим банком, ООН, Європейським Союзом, Урядом України та охоплює прямі збитки інфраструктурі за період від 24 лютого 2022 року до 31 грудня 2023 року. Відповідно до цього звіту, найбільших збитків – 56 млрд дол. США, або 37% усіх збитків, завдано саме житловим об’єктам. Загалом близько 10% житлового фонду України пошкоджено або зруйновано. Близько 2 млн житлових приміщень зазнали руйнувань різного ступеня – від незначних пошкоджень до повного знищення.

Засідання фахової мережі організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

Відео засідання можна отримати в Регіональних відділеннях Асоціації міст України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)