24 / Грудень, 2020
23 грудня Європейська економічна комісія ООН провела онлайн семінар з питань подолання економічних наслідків пандемії COVID-19 «Економічне та фінансове становище міста Харкова за часів COVID-19», що був організований в рамках проєкту «Економічне та фінансове відновлення міст і підвищення стійкості за часів COVID-19». Одиним зі спікерів заходу виступив аналітик Асоціації міст України Назар Миколюк.
Аналітик АМУ взяв участь у панельній дискусії щодо наслідків впливу пандемії COVID-19 на життя міста та можливих напрямків підвищення стійкості міста під час пандемії. Зокрема, він розповів що, наслідком прийняття законів № 533 та  № 1072 стане недоотримання бюджетами місцевого самоврядування понад 3,2 млрд гривень.
У фінансовому аспекті наслідком коронавірусу та карантину для міст в першу чергу стало зменшення надходжень в місцеві бюджети і, відповідно, скорочення видатків на економічні та соціально значущі програми. В економічному аспекті –  прийняття політично- та соціально- чутливих рішень.
Водночас підвищення стійкості міст до наслідків коронавірусу може полягати в:
  • оперативному реагуванні на наявну ситуацію та швидкому внесенню змін до міського бюджету;
  • регулюванні ставок місцевих податків з врахуванням особливостей регіону;
  • збереженні кадрового потенціалу муніципалітету;
  • фінансуванні найбільш необхідних в час пандемії місцевих програм;
  • залученні бізнесу та неурядових організацій, в тому числі міжнародних, для подолання наслідків коронавірусу.
На думку Асоціації міст України, головним аспектом ефективного виходу з коронавірусної кризи є наявність діалогу між державою та органами місцевого самоврядування. Адже поєднання державних, місцевих та громадських інтересів відіграє ключову роль в подоланні наслідків коронавірусу з мінімальними фінансовими та людськими втратами.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)