05 / Грудень, 2017
5 грудня на засіданні  Комітету розглядалися дев’ять законопроектів «Про мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення» ( №№ 5241, 5476, 7350-3, 5653, 5653-1, 7350, 7350-1, 7350-2, 7350-4).
Питання є вкрай важливим і турбує як органи місцевого самоврядування, фермерів, агрохолдінги, орендарів земельних паїв, так і  простих громадян України.  
Нагадаємо, Перехідними положеннями Земельного кодексу України пунктом 15 визначено, що до набрання чинності закону про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року, не допускається: купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності, крім вилучення (викупу) їх для суспільних потреб.
Всі вище названі законопроекти мають на меті продовження терміну дії мораторію, тобто неможливість продажу земель сільськогосподарського призначення.
В ході обговорення Комітет підтримав  законопроект №7350  та рекомендував парламенту прийняти його за основу і в цілому.
Законопроект пропонує внести зміни до пунктів 14, 15 Розділу Х "Перехідні положення" Земельного кодексу України щодо продовження заборони відчуження сільськогосподарських земель» і перенести строк зняття мораторію на продаж і зміну цільового призначення земельних ділянок сільськогосподарського призначення до 1 січня 2019 року.
Слід звернути увагу, що відповідно до абзацу другого підпункту "б" пункту 15 розділу X Земельного кодексу України: «купівля-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок та земельних часток (паїв), визначених підпунктами "а" та "б" цього пункту, запроваджується за умови набрання чинності законом про обіг земель сільськогосподарського призначення, але не раніше 1 січня 2018 року, в порядку, визначеному цим Законом.
На сьогодні Верховною Радою України не розглядався жоден законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення, а отже, підстав вважати, що мораторій буде знятий з 1 січня 2018 року, немає.
Комітет проголосував за створення робочої групи за участю представників Мінагрополітики, Держгеокадастру, Асоціацій місцевого смаоврядування і членів Комітету для опрацювання питання та підготовки проекту Закону "Про обіг земель сільськогосподарського призначення".

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)