10 / Листопад, 2017
8 листопада 2017 року відбулось засідання секторальної робочої групи «Земельні ресурси та комунальне майно» під час Форуму місцевого самоврядування з обговорення фінансування та реформування житлово-комунального господарства,управління земельними ресурсами і комунальним майном, місцевими фінансами та зростання економічного розвитку що проводить Асоціація міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) за підтримки USAID. Група фахівців із сфери земельних ресурсів працювала під головуванням Єлізавети Лалименко, аналітика АМУ, Участь у засіданні взяли близько 57 осіб, з яких міські, сільські та селищні голови, їх заступники, представники органів управління земельними ресурсами та комунальним майном, представники антимонопольного комітету України, представники Держгеокадастру.
Учасників засідання привітала аналітик АМУ Єлізавета Лалименко, яка розповіла про важливість такого заходу і діалог між органами місцевого самоврядування і органами державної влади.
В ході  проведення обговорення  представниками Держгеокадастру надано відповіді на запитання, які ставили учасники секторальної робочої групи.  Учасниками засідання обговорено зокрема необхідність прийняття Проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад» зареєстрованого  за №7118 або альтернативного Проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління земельними ресурсами в межах території об'єднаних територіальних громад та врегулювання інших питань у сфері земельних відносин» зареєстрованого за № 7118-1, які дуже чекають громади, а також Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо гарантій забезпечення земельними ділянками ветеранів війни зареєстрований за № 6605.
У ході дискусії були порушені такі питання:
 1. Яким чином буде здійснена передача документів на право користування землею у разі надання повноважень ОТГ з розпорядження землями за межами населених пунктів?
 2. Як має бути розрахована плата за землю в тарифі на утримання багатоквартирного будинку, якщо земельна ділянка не сформована?
 3. Яким чином контролювати подальше оформлення права на землю, при знятті будівель комунальної власності з балансу та передачі у власність квартиронаймачам ?
 4.  Як встановити межу населеного пункту , зокрема ОТГ що утворилася?
 5. Чому кадастрові реєстратори територіальних органів Держгеокадастру видаляють земельні ділянки які органом місцевого самоврядування були підготовлені до продажу з торгів з державного земельного кадастру, та не попереджають органи місцевого самоврядування ?
 6. Коли буде прийнято Закон 7118 або 7118-1?
 7. Яким чином задовольняти потреби  учасників АТО в отриманні земельних ділянок, коли на території органу місцевого самоврядування відсутні вільні земельні ділянки?
 8. Чи буде прийнято Закон, що дозволить виплату компенсації  за рахунок державного бюджету взамін земельної ділянки ?
 9. Яким чином впливає на діяльність комунальних підприємств , що утворені органом місцевого самоврядування Закон України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання» при наданні їм коштів органом місцевого самоврядування?
 10. Коли буде прийнято Закон «Про приватизацію державного майна»?
 11. Коли буде прийнято Постанову Кабінету Міністрів України для врегулювання порядку передачі земель під багатоквартирними будинками ?
 12.  Як пройти процедуру виготовлення технічної документації з нормативно-грошової оцінки міста, якщо межа міста не встановлена, не відображена в державному земельному кадастрі?
 13. Як оформити право комунальної власності на об’єкти що збудовані комунальним підприємством без дозвільної документації?
 14. Як вирішити питання передачі земель Міністерства оборони, які знаходяться на території міста і не використовуються за призначенням?
 15. Як отримувати плату за землю органу місцевого самоврядування що розміщено на території розмежування, коли підприємство працює в повному обсязі , в той же час використовує норму закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції»?
 
Окрім того, було заслухано звіт про стан реалізації стратегії АМУ з питань земельних ресурсів і комунального майна.
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)