29 / Грудень, 2020
29 грудня Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на онлайн засіданні розглянув законопроєкт №4012-1, який надавав право пільгового проїзду дітям війни за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Реалізація законопроєкту потребуватиме додаткових видатків з місцевих бюджетів у сумі 5,2 млрд грн на рік. А відповідно до частини третьої ст. 142 Конституції України витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою. 
АМУ підтримує підвищення соціальної захищеності громадян, однак наголошує, що таке підвищення має здійснюватися виключно за рахунок коштів державного бюджету. Тому АМУ не підтримала законопроєкт у чинній редакції та запропонувала Комітету не включати його до порядку денного сесії Верховної Ради України (лист АМУ).
Парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав позицію Асоціації міст України та не включив законопроєкт №4012-1 до порядку денного сесії Верховної Ради. Прийняте рішення зберегло для місцевих бюджетів понад 5,2 млрд гривень.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)