16 / Листопад, 2020
16 листопада парламентський Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на онлайн засіданні розглянув законопроєкт № 3737, який надавав право пільгового проїзду дітям війни за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Асоціацію міст України на заході представляв аналітик з питань соціального захисту Назар Миколюк.
На засіданні аналітик АМУ зазначив, що реалізація законопроєкту потребуватиме додатково 5,2 млрд грн в рік для органів місцевого самоврядування. Це суперечить статті 142 Конституції України, відповідно до якої витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою.
АМУ підтримує підвищення соціальної захищеності громадян, проте таке «державне підвищення» має здійснюватися виключно за рахунок коштів державного бюджету. Тому, АМУ не підтримала законопроєкт у чинній редакції та запропонувала Комітету не включати його до порядку денного сесії Верховної Ради України (лист АМУ).
Парламентський Комітет з питань соціальної політики підтримав позицію Асоціації міст України та не включив законопроєкт №3737 до порядку денного сесії Верховної Ради. Прийняте рішення зберегло для місцевих бюджетів понад 5 млрд гривень.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)