01 / Жовтень, 2019
30 вересня відбулось засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів. У засіданні Комітету взяв участь представник Асоціації міст України Назар Миколюк.
 
Народні депутати Комітету розглянули проєкт Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (№ 2000), який представила Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська. За її словами, загалом у Державному бюджеті на наступний рік на соціальну політику передбачено 290 мільярдів гривень. Ю. Соколовська також назвала основні статті, на які виділяються дані кошти. Міністр наголосила, що при підготовці до другого читання проєкт Держбюджету буде суттєво доопрацьований і, зокрема, з урахуванням змін у законодавстві, які ухвалюються зараз.
 
Під час розгляду проєкту Держбюджету представник АМУ Н. Миколюк озвучив пропозиції Асоціації міст України. Зокрема, у сфері соціального захисту населення АМУ пропонує:
 
  1. Законодавчо встановити з 2020 року та наступних років оплату з державного бюджету гарантованих державою пільг, зокрема пільг на проїзд та послуг зв'язку. Передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на такі цілі в розмірі 6 млрд. гривень. У разі відсутності ресурсу у Державному бюджеті на 2020 рік на забезпечення гарантованих державою пільг скасувати їх або призупинити їх надання.
  2. Передбачити 2,2 млрд. гривень у державному бюджеті на погашення боргів за надані гарантовані державою пільги у 2015-2016 роках.
  3. Передбачити у державному бюджеті 2020 року кошти на сплату енергопостачальним підприємствам штрафних санкцій по рішеннях суду, які виникли внаслідок несвоєчасного перерахування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на пільги та субсидії, в розмірі не менше 7 млрд. гривень.
 
За результатами розгляду Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів прийняв рішення направити пропозиції АМУ щодо проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» у Комітет з питань бюджету
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)