09 / Червень, 2020
6 червня в газеті Урядовий Кур’єр був опублікований Порядок надання соціальних послуг шляхом соціального замовлення та компенсації надавачам вартості соціальних послуг, затверджений постановою Кабміну від 01.06.2020 №450. Цей порядок розроблявся за участі Асоціації міст України. Він визначає механізм залучення на договірній основі надавачів соціальних послуг для задоволення потреб осіб/сімей у соціальних послугах за рахунок бюджетних коштів та компенсації надавачам вартості соціальних послуг. Процес надання таких послуг складається з трьох етапів:
1. Формування соціального замовлення;
2. Виконання соціального замовлення;
3. Проведення моніторингу надання соціальних послуг та оцінки їх якості, здійснення контролю за дотриманням вимог, установлених законодавством про соціальні послуги, подання звітності.
Завдяки діям АМУ, норми Порядку були приведені у відповідність до чинного законодавства, а також враховані практичні аспекти реалізації соціального замовлення.
Зокрема, в Порядку:
  • врегульовані терміни затвердження та публікації планів проведення конкурсів на соціальне замовлення;
  • скасована необхідність публікації інформації на сайті Prozorro;
  • надане право органам місцевого самоврядування самостійно узгоджувати питання щодо попередньої оплати за соціальне замовлення.
Детальніше з пропозиціями АМУ щодо вдосконалення Порядку організації соціального замовлення можна ознайомитися тут.
 
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)