08 / Серпень, 2023

07 серпня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Богодухівської міської територіальної громади (Харківська область) та муніципалітету Асукека-де-Енарес (Іспанія).

У зустрічі, організованій Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою", взяли участь представники муніципалітетів Богодухів та Асукека-де-Енарес, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Іспанської федерації муніципалітетів і провінцій (FEMP), U-LEAD з Європою, Асоціації міст України (АМУ).

Володимир Бєлий, Богодухівський міський голова, представив Богодухівську міську територіальну громаду на півночі Харківщини, за 5 км від кордону з росією. Громада активно розвивалась і розбудовувалась до початку повномасштабного вторгнення. Тут функціонувало 10 потужних промислових підприємств, розвинене сільгоспвиробництво та переробка, мешкало 36 тисяч людей. Від початку війни територія перебуває в зоні постійних обстрілів, понівечено багато об’єктів інфраструктури і помешкань. За час війни громада прийняла понад 17 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Найнагальніше наразі – забезпечення надійних бомбосховищ у навчальних закладах (діти вчаться онлайн, дитячі садки не працюють), підтримка стійкості критичної інфраструктури: забезпечення міським комунальним транспортом та спецтехнікою, організація централізованого водовідведення, поводження з твердими побутовими відходами (будівництво сміттєсортувальної лінії).

Хосе Луїс Бланко Морено – мер міста Асукека-де-Енарес, презентував муніципалітет із двотисячолітньою історією, за 50 км від Мадриду, який виник на римській дорозі до Сарагоси й арабською означає «доріжка» на річці Енарес. У 20 ст. розвиток індустріалізації та урбанізація перетворили місто на промисловий центр із розвиненою логістикою. Висока щільність населення (35 тис. людей на 19,5 кв.км) та підприємств визначили пріоритетні напрямки роботи місцевої влади: сталий розвиток та покращення екології, охорона здоров’я, спорт і активний відпочинок, туризм. На території муніципалітету міститься орнітологічний заповідник, і науковці наших країн співпрацюють у цій галузі. Мер міста також висловив підтримку народу України у визвольній війни проти російської агресії і зазначив, що можна розглядати питання оздоровлення дітей з Богодухова на території громади. 

Мета Проєкту: підготовка спільного проєкту громад з розвитку Богодухівської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може бути подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування, та якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для розвитку співпраці між громадами, організації навчальних візитів та допомоги в реалізації спільних проєктів громад у майбутньому.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)