15 / Вересень, 2020
14 вересня 2020 року Асоціація міст України спільно з Міністерством охорони здоров'я України провела онлайн-нараду «Дотримання протиепідемічних заходів».
Учасники онлайн-зустрічі: Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов, міські голови обласних центрів-членів АМУ та мер міста Києва, Голова Асоціації міст України Віталій Кличко. Модерувала захід аналітик проєкту ПУЛЬС з питань охорони здоров’я Світлана Осташко.
Учасники зустрічі обговорили такі питання:
готовність лікарень до прийому хворих на COVID-19;
забезпеченість лікарень киснем, медичним обладнанням та ліками;
дотримання протиепідемічних заходів та інші актуальні питання;
дія нових рівнів епідемічної небезпеки СОVID-19. 
Перш за все Міністр зазначив, що ситуація із зростанням захворюваності спостерігається у всіх країнах. Він звернув увагу міських голів на прогнози по всіх показниках, адже до кінця жовтня країна може вийти на 100% заповненість ліжок, тому наразі кількість хворих потрібно зафіксувати на певній межі. Також М.Степанов зауважив, що під час зимового сезону будуть додаватися грип та грипоподібні стани, тому важливим є дотримання заходів в місцях громадського користування, наприклад на ринках, під час проведення масових заходів, що в наслідку сприяють зростанню захворюваності.
Голова Асоціації міст України Віталій Кличко подякував Міністру за зустріч. Він запропонував МОЗ включити ліжка приватних закладів охорони здоров'я до загального ліжкового фонду міст, а також розширити діагностичну мережу для тестування на COVID-19. В.Кличко також звернув увагу на необхідності зобов'язати пацієнтів, які виписуються зі стаціонарів, реєструватися в додатку "Дія". Крім того, Голова Асоціації міст України наголосив, що Міністерству охорони здоров'я України спільно з Міністерством освіти і науки України потрібно розробити Рекомендації чи Протокол роботи вищих навчальних закладів.
Міські голови обговорили з Міністром питання поділу на зони та критеріїв віднесення до них. Вони звернулися до нього з проханням про пом’якшення таких критеріїв, зокрема, щодо роботи шкіл, дитсадків та міського транспорту. Також спільною була точка зору щодо заборони масових заходів і святкувань.
За результатами зустрічі Асоціація міст України узагальнила пропозиції міських голів міст обласних центрів та направила Міністру охорони здоров'я відповідні пропозиції, які будуть винесені на розгляд Уряду.
 
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)