21 / Січень, 2020
Асоціація міст України отримала відповідь від Міністерства соціальної політики на звернення щодо роз’яснення дії постанови Уряду «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2018 р. № 708» від 5.06.2019 р. №468.
Цією постановою були внесені зміни до постанови «Про особливості оплати праці працівників, які беруть участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції, працівників, які залучаються до здійснення заходів із забезпечення  національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної  агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях,  а також працівників державних і комунальних установ, закладів, організацій, які фінансуються з бюджету і розміщені в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення» від 5.09.2018 р № 708. Змінами було встановлено щомісячну надбавку за роботу з особливими умовами праці у граничному розмірі 50 відсотків посадового окладу працівникам державних і комунальних установ, закладів, організацій, які фінансуються з бюджету і розміщені в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, згідно з додатком 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України “Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення” від 7.11.2014 р № 1085 на період до завершення здійснення заходів із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях. Також було рекомендовано органам місцевого самоврядування передбачати необхідні кошти установам, закладам, організаціям для виплати надбавки.
Проте, у зв’язку з неоднозначним трактуванням постанови №468, органам місцевого самоврядування, які розташовані на лінії зіткнення, така надбавка не виплачувалася.
Мінсоцполітики у відповідь на звернення АМУ висловило свою позицію: посадовим особам органів місцевого самоврядування, які розміщенні в населених пунктах , що розташовані на лінії зіткнення, за рішенням голови відповідної ради (за рішенням ради) за рахунок коштів місцевого бюджету може встановлюватись надбавка за роботу з особливими умовами праці у граничному розмірі 50 відсотків посадового окладу, як передбачена постановою від 5.09.2018 р №708.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)