23 / Серпень, 2019
21 серпня відбулась робоча зустріч з питань платних послуг, які можуть надаватися молодіжними центрами, що утримуються за рахунок бюджетних коштів. У робочій групі взяли участь заступник Міністра молоді та спорту України Олександр Ярема, заступник Міністра фінансів України Юрій Джигир, аналітик Асоціації міст України Назар Миколюк, представники молодіжних центрів України.
Під час робочої зустрічі розглядався проект Переліку платних послуг, які можуть надаватися молодіжними центрами державної та комунальної форм власності, розроблений Мінмолодьспорту (проєкт постанови). Відповідно до Типового положення про молодіжний центр, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.12.2017 №1014,  центр може надавати платні послуги в установленому законодавством порядку.
Під час обговорення учасники дійшли висновку про недоцільність розроблення окремого нормативно-правового акту з переліком платних послуг. За результатами обговорення Мінмолодьспорту розробить зміни до Типового положення про молодіжний центр та надасть право молодіжним центрам самостійно визначати, які платні послуги вони надаватимуть.
Асоціація міст України вважає такий варіант найоптимальнішим, оскільки молодь у кожній громаді має різні потреби, в залежності від яких молодіжні центри зможуть обирати власний вектор роботи.
Довідково:
Молодіжний центр – це установа, що утворюється для вирішення питань соціального становлення та розвитку молоді. Завдяки співпраці АМУ та Мінмолодьспорту, у квітні затверджено рекомендовані штатні нормативи для молодіжних центрів (наказ №1648).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)