23 / Липень, 2020

В Україні розпочнеться поступове залучення глядачів на футбольні матчі за умов дотримання низки карантинних вимог. Про це повідомив Міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час щоденного брифінгу 23 липня 2020 року.  Унесено відповідні  зміни до Тимчасових рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення футбольних матчів в Україні серед професіональних футбольних клубів в умовах карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 26 травня 2020 року № 27. Передбачено, що  під час перебування в приміщенні учасники, офіційні особи матчу та глядачі зобов'язані дотримуватись обмеження не більше однієї особи на 5 кв. м. площі приміщення. Під час ребування на території стадіону, учасники зобов'язані використовувати респіратори або захисні маски, крім футболістів, головних тренерів, бригади арбітрів під час безпосереднього перебування на футбольному полі, а також коментаторів та відеоасистентів арбітражу, за умови встановлення між робочими місцями роздільних екранів.

У випадку якщо організатором матчу прийнято рішення про проведення матчу за участі глядачів, продаж квитків організовується таким чином, щоб забезпечувалось дистанціювання в 1,5 метри між глядачами на трибунах. Продаж квитків повинен забезпечувати наявність вільних місць спереду, позаду, збоку, по-діагоналі. 

Забороняється знімати маски і будь-яким способом контактувати з іншими глядачами на трибунах та приміщеннях стадіону. 

Організатор матчу забезпечує температурний скринінг глядачів, наявність дезінфекційних засобів на входах до стадіону, організацію розподілу глядачів по секторам трибуни щоб не виникало скупчення.

 Організатор матчу забезпечує контроль за дотриманням соціального дистанціювання глядачами на території стадіону та на трибунах та використання глядачами засобів індивідуального захисту під час перебування на трибуні, а також при пересуванні по території стадіону.Зазначимо, йдеться про поступове залучення глядачів на матчі. Зокрема, на матчі плей-оф УПЛ сезону 2019-2020 25 та 29 липня 2020 року у тестовому режимі. 

З постановою Головного державного санітарного лікаря України від 22.07.2020 №41 можна ознайомитися тут.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)