15 / Серпень, 2017
14 серпня у Будинку децентралізації відбулася нарада з актуальних питань децентралізації, реформування місцевого самоврядування, в якій взяли участь  директор Аналітичного центру Асоціації міст України Володимир Пархоменко та аналітик з земельних питань АМУ Єлізавета Лалименко.
Під час наради було обговорено розроблений Мінрегіоном проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування у галузі земельних відносин». Законопроект передбачає надання повноважень об’єднаним територіальним громадам щодо розпорядження землями державної власності в адміністративних межах ОТГ.
Зазначимо, Асоціація міст України 10 серпня передала Кабінету Міністрів законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання повноважень об’єднаним територіальним громадам розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів та передачу даних земель до комунальної власності», розроблений на основі пропозицій органів місцевого самоврядування (читати далі).
Учасники наради висловили певні  пропозиції та застереження до розробленого Мінрегіоном законопроекту.
Так, основні зауваження Асоціації міст України:
1.Замість передачі земель в силу закону одночасно по всій країні, як це передбачає розроблений АМУ законопроект, проект закону Мінрегіону містить норму, відповідно до якої передача земель з державної до комунальної власності здійснюється обласними державними адміністраціями. При цьому обов’язок ОДА щодо такої передачі, умови, терміни не регламентуються.
2.Законопроект Мінрегіону передбачає передачу радам об’єднаних територіальних громад права розпорядження землями державної власності в адміністративних межах ОТГ. При цьому є багато земель державної власності з неоформленими межами. А процес оформлення таких ділянок може здійснювати лише власник.  
За підсумками наради перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода доручив доопрацювати проект Закону, розроблений Мінрегіоном, з урахуванням висловлених зауважень. За його словами, одночасно із законопроектом Мінрегіону на розгляд Уряду буде подано і законопроект, який розроблено Асоціацією міст України.
Нагадаємо, АМУ запрошує органи місцевого самоврядування та експертне середовище до обговорення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання повноважень об’єднаним територіальним громадам розпорядження землями державної власності за межами населених пунктів та передачу даних земель до комунальної власності» (читати далі).
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)