20 / Травень, 2020

Уряд на засіданні 20 травня прийняв рішення, що з 22 травня планується переходити до адаптивного карантину, який передбачає поетапне пом'якшення карантинних обмежень та триватиме до 22 червня. Члени Кабінету Міністрів одностайно підтримали пропозицію Міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Нова постанова продовжить також дію постанови Кабміну №211 від 11 березня. Її доопрацюють впродовж середи 20 травня. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль наголосив, що "завтра цю постанову потрібно опублікувати".
Розпочнеться перехід до другого етапу карантину та буде дозволено:
- рух міського і приміського наземного транспорту;
- проведення спортивних змагань без глядачів;
- роботу готелів, окрім хостелів, але не роботу ресторанів і басейнів у готелях;
- проведення служб у храмах з розрахунку одна людина на 10 кв. м.
З 25 травня Уряд планує дозволити роботу дитячих садочків, а також роботу метрополітену в тих містах, де буде дозволяти епідемічна ситуація.
Передбачається модель адаптивного карантину – це модель, коли скасовуються обмеження, запроваджені на рівні держави, але при цьому Уряд працює спільно з місцевою владою, яка буде приймати рішення в залежності від того, чи відповідає епідемічна ситуація в регіоні критеріям Міністерства охорони здоров'я.
Обрано три критерії:
- заповненість ліжко-місць не менше 50%,
- кількість зроблених тестів більш ніж 12 на 100 тисяч населення;
- кількість захворілих менше 12 осіб на 100 тис. населення.
Послаблення карантину проходитиме в п'ять етапів, перший з яких завершується 22 травня. Якщо ці показники відповідають встановленим МОЗ, то комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій в кожній адміністративно-територіальній одиниці прийматимуть відповідні рішення. По мірі виконання цих трьох параметрів буде можливість встановлювати заходи м'якшими або навпаки їх посилювати. Другий етап пом'якшення карантинних заходів починається після 22 травня. Третій етап, якщо дозволятиме епідемічна ситуація буде запроваджено  з 1 червня.
Третій етап послаблень карантину, включатиме в себе початок навчальних заходів, відкриття спортзалів та фітнес-центрів (без басейнів) та відновлення міжобласних перевезень. Авіасполучення також можливо буде відновлено в червні. Це, окрім ситуації із захворюваністю, також залежить від того, як авіасполучення будуть відкривати інші країни.

Постанова "Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів" від 20 травня 2020 р. № 392 опублікована на сайті Кабінету Міністрів України. Детальніше за посиланням

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)