22 / Листопад, 2019
22 листопада в Хмельницькому продовжується робота Секції АМУ з питань соціального захисту. Захід проводиться в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України. 
Учасники - керівники управлінь та відділів місцевих рад з питань соціального захисту населення, представники Мінсоцполітики, експерти.
Сьогодні представники міст вивчали досвід роботи закладів соціального обслуговування у м. Хмельницький. Під час ознайомчих візитів колег супроводжував начальник управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міської ради Словян Воронецький.
Першим представники міст відвідали Центр соціальної допомоги, яким опікується Хмельницький благодійний фонд «Хесед Бешт». Заклад демонструє успіхи у соціальній роботі: тут діє "соціальний гардероб", де люди залишають і беруть речі, працює інформаційний центр, надаються медичні консультації, допомога з працевлаштуванням тощо. За словами працівників Центру, найголовніше - щоб люди не відчували себе покинутими. За рік різними послугами закладу користується близько двох тисяч містян.
Цікаву презентацію для учасників Секції підготували у Хмельницькому міському територіальному центрі соціального обслуговування. Тут отримують допомогу люди, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги. Соціальні працівники шукають тих, хто потребує підтримки, визначають їх потреби та забезпечують якісними соціальними послугами. Серед клієнтів закладу люди похилого віку, люди з інвалідністю, безробітні. Гостям було продемонстровано технології лікування та реабілітації, а також роботу Університету третього віку, який уже три роки успішно навчає студентів похилого віку. 
 
Під час відвідування Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю внаслідок інтелектуальних порушень «Родинний затишок» учасники Секції дізналися, як тут займаються підготовкою людей з інвалідністю до максимально самостійного життя. Працівники закладу застосовують трудову, соціально-побутову, психолого-педагогічну та фізичну реабілітацію як базовий елемент адаптації у громаді. У «Родинному затишку» з молодими людьми працюють кваліфіковані фахівці – вчитель-реабілітолог, інструктор з трудової адаптації, соціальні працівники, практичний психолог, медичний працівник та соціальний робітник. Послуги щодо реабілітації надаються особам віком від 18 років з урахуванням індивідуальних реабілітаційних програм МСЕК та індивідуальних реабілітаційних планів Центру. Наразі у закладі навчаються та проходять реабілітацію 70 молодих людей. Крім того, тут створена можливість цілодобового перебування підопічних.
Також представники українських громад мали можливість відвідати Хмельницький мiський центр соцiальної пiдтримки та адаптацiї. Заклад розрахований на 40 осіб, здебільшого – це люди без постійного місця проживання та колишні ув’язнені, які опинилися у складних життєвих обставинах. Крім того, у Центрі є соціальний готель, де можуть тимчасово проживати ті, хто через певні обставини залишився без житла. 
Підсумував другий день роботи Секції АМУ з питань соціального захисту аналітик Асоціації міст України Назар Миколюк: «Ці два дні роботи були дуже продуктивними. Ми дізналися багато теоретичної інформації і побачили чимало прикладів того, як соціальні проекти можна втілювати у життя. Ми вдячні місту Хмельницькому за прийом та успішний обмін досвідом. Тепер наше завдання -  впровадити найкращі ідеї, щоб робити якісні зміни на місцях. Впевнений, що спільними зусиллями ми зробимо це».
Про перший день засідання Секції АМУ читайте тут.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)