28 / Листопад, 2019

Аналітик Аналітичного центру АМУ Світлана Осташко 28 листопада 2019 року провела зустріч з представниками Національної служби здоров’я України. На зустрічі  аналітик поділилася, що в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) щорічно проводяться Секції з питань охорони здоров’я.  Розповіла, що у роботі секції беруть заступники міських голів, керівники підрозділів з питань охорони здоров’я органів місцевого самоврядування з об’єднаних територіальтних громад,  міст-членів Асоціації. Мета СЕКЦІЇ — напрацювання рекомендацій та пропозицій до законодавства. Завданняобговорити ті проблемні питання, які є в органах місцевого самоврядування, а конкретно в охороні здоров’я, для того, щоб виокремити речі, необхідні для удосконалення роботи. На засіданні Секції обговорюються:

- актуальні нормативно-правові акти;

- кращі практики в охорони здоров’я;

- проблемні питання реформування охорони здоров’я тощо.

Учасники СЕКЦІЇ мають змогу обмінятися досвідом і поділитися власними напрацюваннями та досягненнями стосовно фінансування охорони здоров’я, діяльності закладів охорони здоров’я, що надають первинну, вторинну та третинну медичну допомогу. Також учасники знайомляться з діяльністю Асоціації міст України. Крім того Світлана О. розповіла про практику проведення практикумів з галузевої законотворчості для фахівці органів місцевого самоврядування з питань охорони здоров'я.

Представнки НСЗУ розповіли про вже прийняті Урядом нормативно-правові акти та поінформували, що ще готується ряд актів до ухвалення; поділилися досвідом, що часто в органів місцевого самоврядування недостатньо інформації стосовно запроваджуваних змін в охороні здоров'я.  Аналітик запропонувала співпрацювати у напрямку розширення можливостей для інформування органів місцевого самоврядування у напрямку запровадження змін в охороні здоров'я під час надання вторинної, третинної, екстреної, паліативної медичної допомоги та медичної реабілітації, а також запропонувала певні кроки. Учасники зустрічі підтримали ініціативу та домовилися забезпечити належну комунікацію у напрямку інформування про зміни та необхідні кроки щодо іх проведення. Перші кроки в цьому напрямку вже будуть зроблені найближчим часом і органи місцевого самоврядування матимуть змогу отримати практичні рекомендації стосовно подальших кроків для засновників закладів охорони здоров'я та самих медичних закладів.

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)