13 / Грудень, 2016

У ряд погодився з пропозицією Міністерства аграрної політики та продовольства щодо можливості забезпечення здійснення покладених на Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 р. № 15 “Про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру” функцій і повноважень Державної інспекції сільського господарства, що припиняється, із здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів. Це зазначено у відповідному розпорядженні Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року №910-р .

Це дає підстави для виконання Держгеокадастром фукцій державного контролю за використанням та охороною земель без прийняття відповідних змін до законів, що регулюють ці питання.

Таке покладання фукцій і повноважень здіснено в дивний спосіб, адже статтею 92 Контитуції України встановлено, що виключно закононами визначається організація і діяльність органів виконавчої влади, і аж ніяк не урядовим розпорядженням.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)