09 / Січень, 2018
Низку місцевих житлових програм ухвалено останніми передноворічними днями в кількох регіонах України. Загалом 2017 року місцевими радами по всій державі прийнято 36 нових регіональних програм забезпечення житлом. Залишаються чинними у 2018 році ще 37 місцевих житлових програм. Таким чином, окрім програм державних, в Україні цього року діють 73 місцеві житлові програми.
Так, на Черкащині прийняті дві нові програми молодіжного пільгового кредитування. Зокрема, депутати Черкаської обласної ради на черговій сесії прийняли «Обласну програму забезпечення молоді житлом на 2018-2022 роки». У свою чергу, депутати Уманської міської ради підтримали «Програму молодіжного пільгового кредитування в м. Умані на 2018-2022 роки».
Крім того, рішенням Городищенської районної ради дію районної програми «Молодій родині Городищини – доступне житло на 2013-2017 роки» продовжено до 2020 року.
Чернівецька міська рада ухвалила Комплексну програму забезпечення житлом молоді у місті Чернівці на 2018-2022 роки. На виконання програми у цьому році буде спрямовано 3 млн грн. Можливість збільшення фінансування буде розглянута на сесії міськради за підсумками 3 місяців 2018 року.
Програма передбачає надання молодим родинам, де вік подружжя не перевищує 35 років, і одиноким молодим громадянам такого ж віку довготермінового кредиту на будівництво житла через Чернівецьке регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву".
На зазначену програму протягом усього терміну її дії передбачається залучити понад 40 млн грн.
На поліпшення житлових умов у Чернівцях чекають 9,5 тисяч громадян, зокрема 2 тисячі молодих сімей і одиноких молодих громадян. У 2013-2017 років в місті діяла аналогічна програма, за якою освоєно понад 10 млн грн і надано 27 житлових кредитів.
Затверджено Програму забезпечення молоді житлом на 2018-2022 роки на засіданні Кіровоградської обласної ради.
У 2018 році на реалізацію передбачених програмою заходів з обласного бюджету планується виділити 585,8 тис. грн. Протягом терміну дії програми передбачається побудувати  (придбати) 3750 кв. м житла, що дасть змогу забезпечити житлом 55 молодих сімей і одиноких молодих громадян. Також програма передбачає завершення добудови незавершених житлових будинків, які споруджувалися в рамках обласної програми забезпечення житлом молодих сімей за попередні роки, скорочення кількості молодих сімей і одиноких молодих громадян, які перебувають на квартирному обліку.
Загальний обсяг фінансових ресурсів для реалізації програми складає 44,279 млн грн. Зокрема: з державного бюджету передбачається виділити 15,130 млн грн, з обласного бюджету 2,9 млн грн, з районних бюджетів і бюджетів місцевого самоврядування – 23,176 млн грн, з інших джерел – 3 млн грн.
Нагадаємо, 7 липня 2017 року Асоціація міст України в особі Виконавчого директора АМУ Олександра Слобожана та Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву в особі голови правління Сергія Комнатного  підписали Меморандум про співпрацю. Метою Меморандуму є співпраця і консолідація зусиль, спрямованих на реалізацію житлової політики держави, захист житлових прав громадян України, запровадження інноваційних механізмів, спрямованих на вирішення житлових проблем населення України та подальший розвиток місцевого самоврядування (читати далі).
За інформацією Держмолодьжитла

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)