10 / Березень, 2017
До Асоціації міст України звернулись органи місцевого самоварядування щодо права безоплатного проїзду ветеранів праці та осіб з ІІІ групою інвалідності за умови впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському та приміському транспорті.
 
Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. На сьогодні законами України не передбачено пільговий (безкоштовний) проїзд ветеранів праці та осіб з ІІІ групою інвалідності у пасажирському міському та приміському транспорті. Тобто, органи місцевого самоврядування можуть не компенсовувати пільговий проїзд вищезазначених категорій населення.
 
Зазначаємо, що відповідно до законів України «Про автомобільний транспорт» та «Про міський електричний транспорт» автоматизована система обліку оплати проїзду – це програмно-технічний комплекс, призначений для здійснення обліку наданих транспортних послуг за допомогою електронного квитка. Тобто, впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду не створює додаткових прав та обов’язків для громадян, а є, фактично альтернативою паперового білету.
 
Право безкоштовного проїзду ветеранів праці та осіб з ІІІ групою інвалідності у пасажирському міському та приміському транспорті може встановлюватись органом місцевого самоврядування у вигляді місцевих програм соціального захисту населення у якості додаткових до державних соціальних гарантій.
 
На сьогодні пільговий проїзд у пасажирському міському та приміському транспорті цим категоріям громадян законами України не встановлений.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)