21 / Березень, 2018
До Асоціації міст України надходять звернення від міських рад щодо блокування Державним казначейством виплат матеріальної допомоги, коштів субвенції на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу, інших соціальних допомог.
Така ситуація склалася після схвалення Урядом 14 лютого 2018 року змін до Порядку виконання рішень про стягнення коштів державного та місцевого бюджетів або боржників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.08.2011р. №845
Внесені зміни дають підстави Держказначейству для блокування рахунків органів місцевого самоврядування, з яких здійснюються виплати за державними та місцевими програмами соціального захисту. Рахунки блокуються у зв’язку з судовими рішеннями про стягнення коштів за позовами, зокрема, ПАТ «Укртелеком». Такі позови виникли через непередбачення у Державному бюджеті України на 2016 та 2017 роки коштів на оплату пільг з послуг зв’язку.
Таким чином, органи місцевого самоврядування, замість врегулювання потреб своїх пільговиків з врахуванням місцевих аспектів, вимушені відшкодовувати кошти ПАТ «Укртелеком», акціонером якого є Держава.
Асоціація міст України, з метою забезпечення прав соціально незахищених верств населення та недопущення соціального напруження у громадах, звертається до Уряду з терміновим проханням:
  • внести до постанови Кабінету Міністрів України від 03.08.2011р. №845 зміни, які дозволять здійснювати виплати громадянам за державними та місцевими програми соціального захисту населення у разі наявності невиконаного рішення суду про стягнення коштів;
  • передбачити у Державному бюджеті України на 2018 рік кошти для відшкодування заборгованості за надані гарантовані Державою пільги у 2016-2017 роках та не допустити утворення такої заборгованості у наступних періодах.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)