23 / Липень, 2020
14 липня набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України від 16.06.2020 №419 «Про затвердження Методики обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї для надання соціальних послуг». Цією Методикою встановлено порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї для визначення права особи на отримання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів; з установленням диференційованої плати; за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб.
Відповідно до Методики, до складу сім’ї отримувача соціальних послуг належать особи, які спільно з ним проживають, поєднані з ним спільним побутом, мають взаємні права та обов’язки і поєднані на підставі шлюбу/кровного споріднення/усиновлення або на інших підставах, які не заборонено законом і не суперечать моральним засадам суспільства.
Звертаємо увагу, що відповідно до статті 28 Закону України «Про соціальні послуги», соціальні послуги надаються за плату, зокрема, отримувачам соціальних послуг, середньомісячний сукупний дохід яких перевищує чотири прожиткові мінімуми для відповідної категорії осіб.
 
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)