20 / Серпень, 2019
Асоціація міст України звернулася до Мінрегіону та Мінсоцполітики щодо надання роз'яснень про можливість органів місцевого самоврядування фінансувати пільги на послугу з поводження побутовими відходами за рахунок субвенції державного бюджету місцевим бюджетам, керуючись постановою Уряду від 04.03.2002 №256 та, у разі неможливості, забезпечити механізм фінансування цих пільг.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» до комунальних послуг відноситься послуга поводження з побутовими відходами. На зазначену послугу деяким категоріям громадян держава гарантує пільгу на оплату житлово-комунальних послуг. Стаття 102 Бюджетного кодексу України передбачає надання пільг населенню за рахунок субвенції з державного бюджету на оплату послуг з поводження з побутовими відходами. Водночас Порядок фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 №256, визначає механізм фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення щодо надання пільг населенню на оплату лише послуги з вивезення побутового сміття та рідких нечистот, а не поводження з побутовими відходами.
 
Оскільки виникає законодавча неврегульованість, Асоціація міст України просить Мінсоцполітики та Мінрегіон надати роз’яснення, яким чином органи місцевого самоврядування можуть за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам здійснювати фінансування пільги на послугу з поводження з побутовими відходами.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)