24 / Січень, 2019
З 1 січня 2019 року втратила чинність постанова Уряду від 13.11.2013 № 860 «Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи)». Тобто скасовано правове регулювання надання пільги та субсидії для мешканців житлових будинків, у яких утворено ОСББ та ЖБК на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
 
Ненадання цих пільг та субсидій виключно мешканцям будинків, у яких утворено ОСББ та ЖБК, ставить їх в гірші умови за тих мешканців, в будинках яких де відсутні ОСББ та ЖБК. В той же час, деякими нормативно-правовими актами і на сьогодні гарантоване право громадян на отримання пільг та субсидій для відшкодування витрат з оплати послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
 
Зважаючи на потенційне неоднозначне тлумачення норм законодавства та численні звернення органів місцевого самоврядування, Асоціація міст України звернулась до Міністерства соціальної політики України з проханням надати роз’яснення:
1. Чи мають право мешканці житлових будинків, у яких утворено ОСББ та ЖБК, на отримання пільги та субсидії на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій?
2. Чи можуть місцеві органи соцзахисту перераховувати кошти з державного бюджету для ОСББ та ЖБК за надані пільги та субсидії на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій?
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)