26 / Грудень, 2019
Асоціація міст України за результатами засідань робочих груп щодо доопрацювання проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення вимог законів України, спрямованих на створення безперешкодного доступу для осіб з інвалідністю до будівель і споруд» (№0961 від 29.08.2019 р.), надала пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів до другого читання.
Законопроєктом декларується здійснення органами місцевого самоврядування державного контролю за врахуванням потреб осіб з інвалідністю відповідно до будівельних норм, стандартів і правил стосовно доступності для маломобільних груп населення на об’єктах архітектури, введених в експлуатацію. Проте Законопроєктом не передбачається механізм реалізації такого контролю.
АМУ пропонує впровадити механізми адміністративної відповідальності, а саме:
  • передбачити адміністративну відповідальність за порушення будівельних норм, стандартів і правил стосовно доступності для маломобільних груп населення на об’єктах архітектури, введених в експлуатацію;
  •  надати право адміністративним комісіям при виконавчих органах сільських, селищних, міських рад розглядати справи про вищезазначені порушення.
Врахування цих змін врегулює механізм реалізації контролю органів місцевого самоврядування за врахуванням потреб осіб з інвалідністю відповідно до будівельних норм, стандартів і правил стосовно доступності для маломобільних груп населення на об’єктах архітектури, введених в експлуатацію.
Аналітичний центр АМУ
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)