05 / Червень, 2020
4 червня проводилися онлайн-консультації центральних органів виконавчої влади з Всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування та експертним середовищем щодо розподілу повноважень органів державної влади та органів місцевого самоврядування. На цій зустрчі обговорювалися питання розподілу повноважень у сфері соціального захисту населення за участі Міністерства розвитку громад та територій України, Міністерства соціальної політики України, Асоціації міст України та експертного середовища. АМУ, як і раніше, була єдиною асоціацією органів місцевого самоврядування, яка брала участь в конструктивному обговоренні.
Під час виступу представник АМУ Назар Миколюк наголосив на необхідності дотримання норм Європейської хартії місцевого самоврядування. Відповідно до Хартії, органи місцевого самоврядування в межах закону мають повне право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене зі сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу. Також він зазначив, що нелогічно обговорювати розподілення конкретних повноважень без встановлення чітких критеріїв їх розподілу. Попередньо запропоновані Мінрегіоном критерії розподілу повноважень, які отримала Асоціація міст України, були переосмислені та відкинуті.
У результаті таких обговорень мають бути напрацьовані концептуальні зміни до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про місцеві державні адміністрації», а також галузевого законодавства.
 
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)