22 / Березень, 2017
1 березня 2017 року Кабінет Міністрів затвердив Порядок використання коштів, передбачених у держбюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками (постанова КМУ № 110).
Існуючу систему закупівлі санаторно-курортних послуг змінено на відшкодування вартості путівки через безготівкове перерахування коштів санаторно-курортним закладам на підставі тристоронньої угоди (особа з інвалідністю – управління – санаторій). Постановою КМУ також визначені розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня, зокрема, ними є структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських рад.
Асоціація міст України в цілому підтримує ідею вільного вибору місця санаторно-курортного лікування особою та можливість здійснювати доплату для отримання більшого спектру послуг.
У той же час, АМУ вважає за доцільне наблизити надання таких послуг до споживачів, а саме через виконавчі органи районних у місті рад. У деяких містах, наприклад в Житомирі та Кривому Розі, успішно здійснюють свої повноваження у сфері соціального захисту через виконавчі органи районів у містах.
Зазначеним органам делеговані повноваження, зокрема, щодо організації санаторно-курортного лікування.
АМУ звернулася до Міністра соціальної політики Андрія Реви з пропозицією сприяти розвитку організації надання послуг на рівні району в місті. Зокрема, внести зміну до абзацу п’ятого пункту 2 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті  для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, затвердженого постановою Кабміну  № 110, доповнивши його після слів «виконавчих органів міських» словами «районних у містах (у разі їх створення)».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)