27 / Лютий, 2019

Міністерство соціальної політики України розробило проект постанови Уряду «Про затвердження Порядку повернення майна чи відшкодування його вартості депортованим особам або у разі їх смерті спадкоємцям таких осіб», яким передбачалося відшкодування вартості майна депортованим особам або їх спадкоємцям за рахунок коштів бюджетів місцевого самоврядування. Тобто цим проектом пропонувалось перекласти державні гарантії, передбачені статтею 7 Закону України «Про відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою», з державного на місцеві бюджети.

27 лютого 2019 року цей проект урядової постанови був включений до порядку денного засідання Кабінету Міністрів України. Проте, через заперечення Асоціації міст України питання було знято з розгляду.
Нагадаємо, представник АМУ бере участь засіданнях Кабінету Міністрів України. Відповідно до регламенту Кабміну Асоціація щотижнево отримує проекти нормативно-правових актів, що розглядатимуться на засіданні. Таким чином забезпечується можливість для аналізування та опрацювання проектів, які стосуються місцевого самоврядування, і формування позиції АМУ.
Асоціації міст України завдяки налагодженому діалогу з Урядом вдалося не допустити перекладання на місцеві бюджети додаткового навантаження в обсязі 110,8 млн грн.
30 жовтня 2018 року проект постанови Уряду «Про затвердження Порядку повернення майна чи відшкодування його вартості депортованим особам або у разі їх смерті спадкоємцям таких осіб» виносився на розгляд Урядового комітету. Експерт ПУЛЬСу виступив проти прийняття проекту постанови через суттєві додаткові видатки з місцевих бюджетів. Тоді розгляд проекту було перенесено для узгодження суперечливих норм. АМУ надала Мінсоцполітики зауваження до проекту постанови.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)