14 / Червень, 2019
Асоціація міст України повторно звернулась до Прем’єр-міністра України В. Гройсмана щодо визначення джерел погашення витрат місцевого самоврядування на виконання судових рішень, прийнятих на користь енергопостачальних підприємств. Внаслідок несвоєчасного перерахунку субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за пільги та субсидій, енергопостачальні підприємства почали подавати позовні заяви до органів місцевого самоврядування з вимогою про стягнення штрафних санкцій та інфляційних втрат за несвоєчасне перерахування коштів пільг та субсидій населенню у період 2017-2018 років. В переважній більшості судові рішення, в тому числі і прийняті апеляційними судами, приймається на користь позивачів. Потенційні втрати місцевих бюджетів, які виникли внаслідок несвоєчасного перерахунку державою субвенції на пільги та субсидії населенню, можуть становити близько 7 млрд гривень.
 
Для вирішення вищезазначеної проблеми у лютому 2019 року Правління Асоціації міст України звернулось до Прем’єр-міністра з проханням визначити у Державному бюджеті на 2019 рік джерело погашення витрат місцевого самоврядування на виконання відповідних судових рішень (лист АМУ). На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України Мінфін розглянув звернення Правління Асоціації міст України (лист Мінфіну). Але Мінфін не було запропонував шляхи вирішення проблеми. Після отримання відповіді Мінфіну АМУ звернулась до Мінсоцполітики, як головного розпорядника коштів державного бюджету на пільги та субсидії, щодо передбачення погашення витрат місцевого самоврядування на виконання зазначених судових рішень (лист АМУ). Мінсоцполітики також не було запропоновано шляхів вирішення цієї ситуації (лист Мінсоцполітики).
 
Ні Мінфін, ні Мінсоцполітики не запропонували шляхи вирішення проблеми, яка виникла внаслідок несвоєчасного перерахунку субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Тобто доручення Прем’єр-міністра України не було виконано.
АМУ повторно звертається до Прем’єр-міністра України В. Гройсмана з проханням надати доручення організувати зустріч для вирішення вищезазначеної проблеми під головуванням профільного Віце-прем'єр-міністра України, у якій візьмуть участь керівники Мінфіну, Мінсоцполітики та Асоціації міст України.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)