01 / Грудень, 2017
Асоціація міст України розглянула проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо суборенди земельних ділянок)» (№7290).
Законопроект передбачає, зокрема, що орендована земельна ділянка або її частина може передаватись орендарем у володіння та користування іншій особі (суборенда) тільки за письмовою згодою орендодавця, посвідченою нотаріально за місцезнаходженням земельної ділянки. Таким чином, орендодавцю, зокрема і органу місцевого самоврядування, пропонується при передачі у суборенду земельних ділянок надавати нотаріально посвідчену згоду.
Однак сьогодні при наданні в суборенду земель комунальної власності, відповідно до ст. 12, 122 Земельного кодексу, рішення приймає сесія міської ради. Це рішення отримує реєстраційний номер і вже є письмовою згодою та не потребує нотаріального посвідчення, яке, крім того, потребувало б витрат з місцевого бюджету на оплату послуг нотаріуса.
Асоціація міст України пропонує Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин рекомендувати авторам доопрацювати законопроект №7290, вилучивши норму про необхідність нотаріального посвідчення рішень місцевих рад щодо суборенди земельних ділянок.
.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)