18 / Лютий, 2019
Асоціація міст України звернулася до Держгеокадастру з пропозоцією провести спільну нараду за участі представників ДП «Науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» та Міністерства аграрної політики та продовольства України з метою недопущення зменшення надходжень від плати за землю до місцевих бюджетів громад та визначення порядку внесення змін до діючих договорів оренди, орендодавцем яких є Держгеокадастр.
1 січня набула чинності Загальнонаціональна нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення, яка є базою для оподаткування плати за землю. Таким чином розмір цієї оцінки прямо впливає на надходження до місцевих бюджетів від плати за землю.
АМУ провела опитування серед управлінь Держгеокадастру в різних областях України, яке показало зменшення нормативної грошової оцінки ділянок сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів після введення в дію Загальнонаціональної оцінки земель (завантажити). В деяких випадках різниця сягає 5 і більше разів.
 
Лист АМУ (завантажити)
 
Нагадаємо, Держгеокадастр оприлюднив коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель за 2018 рік. АМУ під час проходження бюджетного процесу відстоювала позицію проведення індексації за 2018 рік відповідно до рівня інфляції.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)