10 / Жовтень, 2018
10 жовтня на засіданні Уряду під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана розглядалося питання про затвердження змін до проекту постанови «Деякі питання забезпечення громадян доступним житлом». Постанова унормовує порядок забезпечення часткового відшкодування вартості доступного житла за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.
Основні зміни до постанови передбачають:
  • можливість самостійного обрання громадянами житла, яке вони бажають придбати;
  • зменшення максимального рівня доходів громадян для участі в програмі «Доступне житло»;
  • обмеження у відповідності до чисельності сім’ї площі житла, яке може бути придбано в рамках програми.
Виконавчий директор АМУ О.Слобожан висловив підтримку прийняттю цієї постанови та проінформував, що завдяки співпраці Асоціації міст України з Держмолодьжитло вже прийнято 48 місцевих житлових програм, які профінансовано з місцевих бюджетів на суму 233 мільйонів гривень. Така постанова буде сигналом для подальшого розвитку місцевих програм з забезпечення громадян доступним житлом.
 
Проект змін до постанов КМУ № 140 та № 193, що передбачає об’єднання двох порядків в одну постанову (завантажити інфографіку)
Нагадаємо, у 2017 році АМУ та Держмолодьжитло підписали Меморандум про співпрацю, в рамках якого організації розробляють механізми для прискорення розвитку житлового сектору та збільшення об’ємів будівництва житла для молоді, підтримують та розвивають програми молодіжного кредитування, а також сприяють реалізації місцевих та державних програм забезпечення населення доступним житлом.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)